Навігація

Про центр

     Центр післядипломної освіти та довузівської підготовки — один із наймолодших у Житомирському державному університеті імені Івана Франка та є структурним підрозділом Університету, який здійснює організаційну діяльність, пов’язану із здобуттям доуніверситетської та післядипломної освіти. Він був створений 12 вересня 2003 року і мав назву «Інститут післядипломної освіти Житомирського державного університету імені Івана Франка». У результаті реорганізації Інституту післядипломної освіти та факультету довузівської підготовки на підставі ухвали вченої ради Університету (протокол № 1 від «05» вересня 2008 р.), введеної в дію наказом ректора Університету від «11» вересня 2008 р. № 150-к було створено факультет післядипломної освіти та довузівської підготовки. На основі факультету був створений центр післядипломної освіти та довузівської підготовки Житомирського державного університету імені Івана Франка на підставі ухвали вченої ради Університету (протокол № 3 від «26» жовтня 2012 р.), введеної в дію наказом ректора Університету від «26» жовтня 2012 р. № 381.
Доуніверситетська підготовка
В Університеті, починаючи з травня 2018 року запроваджено надання освітніх послуг слухачам різних вікових груп за різними інтересами. До такої роботи залучені майже всі кафедри університету. Основними напрямами щодо курсової підготовки є різноманітні курси, гуртки та заходи, зокрема:
 • Експрес-курс «Підготовка дитини до школи».
 • Навчаються діти віком 5-7 років. Кількість занять — 2 рази на тиждень. Проводяться комплексні заняття з математики, читання та письма. У нас панує атмосфера пізнання та розвитку, що створює ідеальні умови для дошкільної підготовки та різностороннього розвитку Вашої дитини! Довірте своїх дітей педагогу-професіоналу та навчайтесь з результатом!
 • Курси з підготовки до ЗНО громадян України.
 • Ґрунтовна підготовка до тестування, системність викладу матеріалу, досвід та професіоналізм викладачів, досконало розроблені програми з усіх дисциплін — саме за такими принципами працюють курси підготовки до ЗНО на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка. Підготовка слухачів здійснюється з таких дисциплін: українська мова, українська література, історія України, іноземна мова, географія, біологія, математика, хімія, фізика. Усі матеріали курсів повністю відповідають діючим програмам та структурам ЗНО.
 • Гурток образотворчого мистецтва.
 • На заняттях вихованці гуртка реалізують свій творчий потенціал, розвивають асоціативно-образне та просторове мислення, уяву, фантазію, пам’ять та художній смак, навчаються малювати.
 • Захід за освітнім напрямком «Веселкова країна».
 • З 2018 року викладачами кафедри дошкільної освіти та педагогічних інновацій було організовано захід за освітнім напрямком «Веселкова Країна» для дітей міста Житомира віком від 6 до 11 років. У програмі «Веселкової країни»: цікаві заходи, прогулянки, екскурсії, спортивні розваги, квести, вікторини, конкурси, розвивальні заняття, тематичні дні, робота в гуртках. Діти мають можливість знайти нових друзів, пізнати багато цікавого, змістовно провести канікули.
 • Мовні курси.
 • Курси мовної підготовки пропонують вивчення англійської, німецької та польської мов, зокрема: «Англійський інтенсив для дітей», «Англійський інтенсив для студентів», «Your English self», «Англійська для міжнародного спілкування», «Інтенсивний курс з англійської мови для підготовки до складання міжнародного екзамену», «Німецька мова для початківців (А1)», «Розмовна Німецька мова (А2-В1)», «Інтенсивний курс польської мови».
  Навчання на курсах здійснюється за сучасними інтенсивними методиками, які дозволяють за короткий термін удосконалити знання іноземної мови в потрібному обсязі. Слухачі опановують такий рівень знань, який забезпечуватиме необхідну комунікаційну спроможність у сферах повсякденного, професійного та ситуативного спілкування в усній та письмовій формах, а також для подальшого навчання за кордоном.

Післядипломна освіта
 • Підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників.
 • Метою курсів підвищення кваліфікації є вдосконалення освітнього рівня та професійної підготовки педагогічних працівників внаслідок поглиблення, розширення і оновлення загальнонаукових та спеціальних знань і умінь. Основні принципи роботи лекторів — різноманітність новітніх методів викладання матеріалу, орієнтація на запити і виклики сучасної освіти. Курси відбуваються на основі програм підвищення кваліфікації. Після проходження курсів видається «Свідоцтво про підвищення кваліфікації» державного зразка. Ми цінуємо наших слухачів та з великою увагою ставимося до їх потреб і побажань.
 • Семінари і тренінги.

Робота з іноземними громадянами щодо підготовки їх до вступу у заклади вищої освіти України
В Житомирському державному університеті імені Івана Франка навчаються студенти-іноземці, які є громадянами Демократичної Республіки Конго, Туркменістану, Узбекистану, Росії та Єгипту.
Метою підготовки іноземних громадян до вступу у ЗВО є вивчення української мови і спеціальних дисциплін на рівні, достатньому для продовження навчання за основними освітніми програмами ЖДУ імені Івана Франка або інших університетів України.
Відповідно до поставленої мети вирішуються наступні завдання:
 • формування основних мовних навичок у читанні та граматиці;
 • навчання загальноосвітнім дисциплінам відповідно до вибраного профілю;
 • адаптація іноземних громадян у новому соціальному і культурному середовищі.
Центром створені належні умови для отримання міцних знань іноземними громадянами: іноземці забезпечені місцями в гуртожитку, навчання здійснюють висококваліфіковані викладачі університету.
Також за час роботи центру післядипломної освіти та довузівської підготовки функціонували різні курси за професійним напрямком:
 • «Підготовка та перепідготовка водіїв автотранспортних засобів категорії «В»;
 • «Основи лікувального масажу»;
 • «Перукар (перукар-модельєр)»;
 • «Художній манікюр».

© Житомирський державний університет імені Івана Франка, 2021